site.btaКарлос Алкарас продължава защитата на титлата си на "Уимбълдън" и достигна четвъртфиналите след успех над Юго Юмбер

снимка: AP Photo/Alberto Pezzali

Защитаващият титлата си Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Третият поставен Алкарас преодоля 16-ия в схемата французин Юго Юмбер с 6:3, 6:4, 1:6, 7:5 за три часа и една минути при затворен покрив заради дъждовното време в Лондон, което за пореден ден причини много проблеми на организаторите на "Уимбълдън" и накъса програмата на мачовете.

За Карлос Алкарас това ще бъде девети четвъртфинал на турнирите от Големия шлем. Той вече е четвъртият тенисист под 21 години с най-много участия на тази фаза в Шлема.

Испанският тенисист осъществи общо три пробива в първите два сета и не позволи на противника му да направи такъв, повеждайки с 2:0. В третата част Карлос Алкарас взе първия гейм, но Юмбер направи страхотна серия от три пробива и общо шест поредни гейма до 6:1 в своя полза и намали резултата.

Съперниците си размениха общо пет пробива в оспорвания четвърти сет, но Карлос Алкарас направи ключов пробив за преднина от 6:5 и приключи двубоя при 7:5.

На четвъртфиналите той ще играе срещу победителя от сблъсъка между 12-ия поставен американец Томи Пол и Роберто Баутиста-Агут от Испания.

Към 22:22 на 07.07.2024 Новините от днес