site.btaПобеда за Жирона и Борислава Христова, поражение за Левхартиче на Ивана Николова в баскетболния турнир Еврокъп

снимка: Международна федерация по баскетбол/ ФИБА (fiba.basketball), архив

Испанският Жирона, с българската националка Борислава Христова в състава, се наложи при домакинството си на италианския Ла Молизана със 74:66 (21:16, 9:19, 24:18, 20:13) в мач от втория кръг в група L на баскетболния турнир Еврокъп при жените. Жирона записа втора поредна победа и оглави временното класиране в групата.

Борислава Христова бе титуляр, изигра добър мач и допринесе за успеха с 18 точки, 2 борби и 3 асистенции за 27 минути на терена.

Съперниците изиграха равностоен двубой, в който гостите имаха предимство от 35:30 на почивката, но след по-силна трета част испанският състав обърна до 54:53 преди последните 10 минути.

В следващия кръг от турнира на 23 октомври Жирона ще гостува на унгарския Университас Печ.

Друга националка Ивана Николова и нейният чешки тим Левхартиче Хомутов загубиха от АСВЕЛ Лион с 50:86 (18:18, 6:21, 13:28, 13:19) като гости във Франция в среща от втория кръг в група А. Поражението бе първо за Левхартиче.

Николова се отчете с 3 точки и 1 борба за 12 минути в игра за гостите от Чехия.

За Левхартиче Хомутов предстои гостуване на кипърския АЕЛ в следващия кръг на 24 октомври.

Другата българска в турнира Карина Константинова и германският Рутроник Старс Келтерн ще гостуват утре вечер на румънския Констанца в двубой от втория кръг в група F на турнира.

Към 01:17 на 17.10.2024 Новините от днес