site.btaБаскетболният Балкан не успя да се противопостави на словашкия Приевидза за Купата на ФИБА Европа

снимка: Кореспондент на БТА в Бургас Христо Стефанов (архив)

Отборът на Балкан допусна втора загуба в баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа, след като отстъпи като домакин на словашкия Приевидза със 70:89 (11:26, 17:23, 18:23, 24:17) в „Арена Ботевград“ в среща във втория кръг в група J.

Поражението остава Балкан на последно място във временното класиране, а Приевидза дели първа-втора позиция с испанския Билбао.

Ботевградчани направиха много пропуски, отстъпваха съществено по ефективност на стрелбата от игра (38.2%-49.3%) и в борбата под коша (33-49).

Гостите поеха водачеството от самото начало и започнаха да трупат преднина, която достигна до 26:11 след 10 минути игра. Разликата достигна 22 точки при 37:15 при тройка на Кийт Джордан за естонския тим в средата на втората четвърт. Усилията на домакините да се доближат до противника не дадоха резултат до почивката, който дойде при 28:49 и изоставане от 11 точки за Балкан.

Приевидза продължи да доминира и в третата част, в която преднина на тима достигна 29 точки, а преди последните 10 минути Балкан изоставаше с 46:72. В тях двубоят се доиграваше, а домакините стигнаха единствено до загуба с под 20 точки.

Най-резултатен за Балкан бе Георги Геганов с 16 точки, 4 борби и 3 асистенции. Константин Тошков се отличи с 15 точки, 4 борби и 7 асистенции, а новото попълнение Георги Боянов направи „дабъл-дабъл“ от 13 точки и 11 борби. Кори Рийвс не все участие в срещата.

В следващия кръг от турнира за Купата на ФИБА Европа, на 23 октомври, Балкан ще посрещне грузинския Кутаиси 2010. Ботевградчани почиват в третия кръг на Националната баскетболна лига и нямат мач през уикенда.

Към 01:17 на 17.10.2024 Новините от днес