site.btaБерое Стара Загора надигра Академик Бултекс 99 при домакинството си във втория кръг на Националната баскетболна лига

снимка: Минко Чернев /БТА (архив)

Берое Стара Загора се наложи над пловдивския Академик Бултекс 99 с 85:73 (30:15, 17:20, 12:18, 26:20) като домакин в зала "Общинска" в двубой от втория кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе втора от два мача за Берое и първа като домакин, а отборът на Академик допусна първа загуба и продължава с актив 1-1.

Гостите от Пловдив поведоха за кратко в началото на двубоя, но до края на първата четвърт баскетболистите на Берое напълно контролираха случващото се на терена. Още в средата на периода стазогарци натрупаха аванс от 16 точки при 23:7 след кош на американския гард Кени Дай, а след 10 минути игра резултатът бе 30:15.

През втората част състезателите на Академик Бултекс 99 опитаха да скъсят дистанцията, на няколко пъти съкратиха разликата до 10 точки, но Берое задържа водачеството и на почивката имаше преднина от 12 точки - 47:35.

Гостите продължиха да топят пасива си, стигайки до 3 точки - 53:56 минута и половина преди края на периода, а с тройка на Ивайло Тонев отборът на Берое фиксира аванса си на 59:53 преди финалната четвърт.

Малко след старта на периода Дейлън Уилямс направи забивка за 60:61, доближавайки Академик Бултекс 99 само на точка, но домакините отговориха със серия от 7:0 с попадения на Антъни Уокър и Венцислав Петков за 68:60.

В оставащите минути старозагорци не допуснаха гостите отново да стигнат до възможност за обрат.

Най-резултатен за Берое бе Антъни Уокър с 21 точки и 6 борби. Кени Дай допринесе за успеха с 18 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Венцислав Петков се включи със 17 точки, 3 борби и 3 асистенции.

За пловдивчани Васил Бачев завърши със 17 точки, 3 борби и 6 асистенции, докато Обрад Томич оформи "дабъл-дабъл" от 16 точки и 11 борби.

Съставът на Академик Бултекс 99 ще приеме Черно море Тича в следващия кръг на 18 октомври, а два дни по-късно (20 октомври) Берое ще гостува на отбора на Шумен.