site.btaВицешампионът Балкан пропиля преднина от 14 точки и започна със загуба новия сезон в Националната баскетболна лига

Снимка: кореспондент на БТА в Бургас Христо Стефанов, архив

Вицешампионът на България Балкан започна със загуба новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже. Играчите от Ботевград отстъпиха пред гостуващия Берое (Стара Загора) с 91:92 (16:25, 27:20, 33:20, 15:27) в двубой от първия кръг.

Срещата беше изключително оспорвана и се реши в самия край. 4.2 секунди преди сирената Антъни Уолкър вкара два наказателни удара за Берое, за да изравни 91:91 и да даде аванс на своя тим от 92:91, а последната атака за Балкан пропуска под коша направи Къртис Джоунс.

Гостите изиграха по-добро първо полувреме, след първите 10 минути водеха с 25:16, а на почивката с 45:43.

Домакините направиха обрат след силна трета част, която спечелиха с 33:20, а в хода й имаха аванс от 14 точки при 72:58.

В последната четвърт играчите от Стара Загора бяха по-добри на терена, постепенно намаляваха пасива си, а с кощ и наказателен удар на Дариъс Банкс отново поведоха с 89:88 две минути преди края. След това се игра равностойно до последните секунди, когато дойде и развръзката на мача.

За Берое Антъни Уокър направи "дабъл-дабъл" - 32 точки и 11 борби. Дариъс Банкс се отчете с 15 точки, а по 14 точки отбелязаха Кени Дай и Кръстомир Михов.

Най-резултатен за Балкан беше Къртис Джоунс с 23 точки. Николай Грозев реализира 14 точки, а по 12 - Иван Гаврилович и Кори Рийвс.

В следващия кръг Балкан ще гостува на Черно море Тича, а за Берое предстои домакинство на Академик Бултекс 99.

Към 17:15 на 06.10.2024 Новините от днес