site.btaБалкан постигна първа победа в Националната баскетболна лига след успех над Черно море във Варна

снимка: Владимир Шоков/БТА (ЛФ)

Мачове от втория кръг в Националната баскетболна лига за мъже:

Черно море Тича - Балкан Ботевград - 75:80 (18:20, 13:20, 19:24, 25:16)

от събота:
Миньор Перник - Рилски спортист - 75:87 (14:26, 26:17, 18:21, 17:23)
Левски - Шумен -  96:91 (20:21, 28:19, 20:18, 28:33)

в понеделник:
Берое-Стара Загора - Академик Бултекс 99

Спартак Плевен - почива

Вицешампионът в Националната баскетболна лига Балкан Ботевград записа първа победа за новия сезон.

В среща от втория кръг ботевградчани се наложиха с 80:75 (20:18, 20:13, 24:19, 16:25) над Черно море Тича. Мачът във Варна премина под контрола на играчите на Балкан, но в последната четвърт те изпуснаха двуцифрен аванс и за малко не допуснаха обрат.

Балкан спечели първата, втора и третата четвърт, като на полувремето гостите водеха с 9 точки при 40:31. Малко преди края на третата част разликата достигна до 17 точки в тяхна полза, но със смела игра домакините от Черно море стопиха пасива си до четири точки. 13 секунди преди края Иван Спиров имаше шанс свали изоставането на "моряците" до само две точки, но пропусна един от двата си наказателни изхода, а след това точни изпълнения на Къртис Джоунс и Константин Тошков от наказателната линия подпечаха успеха на тима от Ботевград.

За победителите от Балкан бившият играч на варненци Къртис Джоунс вкара 18 точки, Иван Гаврилович прибави 12, а с по 11 завършиха Константин Тошков и капитанът Николай Грозев.

В редиците на Черно море Иван Спиров и Родни Първис се отличиха с по 15 точки, а Джон Флорвиъс направи "дабъл-дабъл" от 10 точки и 10 борби.

За варненци това бе първи официален мач за сезона, тъй като те почиваха на старта на първенството при мъжете.

Към 17:20 на 13.10.2024 Новините от днес