site.btaБерое надви Шумен за трети пореден успех в Националната баскетболна лига

Берое надви Шумен за трети пореден успех в Националната баскетболна лига
снимка: Христо Стефанов /БТА, архив

Старозагорският Берое надигра тима на Шумен с 93:91 (25:30, 17:27, 24:20, 27:14) като гост в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе трети пореден за Берое, който оглавява временното класиране в първенството, докато баскетболистите на Шумен допуснаха трета поредна загуба.

Гостите от Стара Загора поведоха в началото на срещата, но след началните минути домакините демонстрираха много резултатна игра и след първата четвърт имаха аванс от 30:25. Шумен задържа аванса си и през втората четвърт, вдигайки разликата до 15 точки - 57:42 на почивката.

След паузата Берое успя да скъси дистанцията до 5 точки, но след 30 минути игра отборът на Шумен пак си осигури по-съществен аванс - 77:66. Опитите на старозагорци за обрат все пак дадоха резултат, макар четири минути преди края на мача гостите да изоставаха с 80:88. Те постепенно се доближиха до противника, а Дариъс Банкс донесе победата за Берое с тройка при оставащи 2 секунди за финалното 93:91.

Именно Банкс бе най-резултатен за Берое с 24 точки, 6 борби и 3 асистенции, а Венцислав Петков и Антъни Уокър допринесоха с по 16 точки.

За Шумен Джакори Ийли се отличи с 21 точки и 6 борби, а Дамян Минков реализира 15 точки и 8 борби.

В следващия кръг тимът на Шумен ще гостува на Черно море Тича на 25 октомври, а ден по-късно Берое ще посрещне шампиона Рилски спортист.