site.btaМиньор 2015 победи като гост Шумен в първия мач от новия сезон на Националната баскетболна лига за мъже

Снимка: Милен Миланов/БТА архив

Миньор 2015 победи като гост Шумен с 90:74 (23:23, 24:8, 26:19, 17:24) в първия мач от новия сезон на Националната баскетболна лига за мъже.

Баскетболистите на Георги Младенов поведоха убедително на почивката с 47:31, след като взеха втората част с 24:8. В третата част играчите от Перник имаха аванс от 25 точки при 76:51 и въпреки че домакините бяха по-добри в последните 10 минути гостите нямаха проблеми и стигнаха до успеха с 90:74.

Васил Попов беше най-полезен за победата с 24 точки. Богдан Бринюк добави 22, Борислав Младенов завърши със 17 точки и 7 борби, а Георги Кендеров вкара 10 точки.

За Шумен се отличи Бенямин Зецич с 19 точки, 7 борби и 8 асистенции, Джакори Ийли реализира 17 точки, а Ореолуапо Идоу - 14.

"Не беше лесна победата. При 16 точки разлика е много лесно да се говори, бяхме стигнали до 25. Отборът на Шумен винаги е бил трън в нашата пета още от миналата година. Играят добре, с добра селекция са. И те като нас се борят по някакъв начин да запазят баскетбола и да популяризират спорта както те в Шумен, така и ние в Перник", каза Георги Младенов след двубоя.

В следващия кръг на 12 октомври Миньор ще приеме Рилски спортист, а Шумен ще гостува на Левски.

Мачовете от първия кръг на НБЛ продължават утре с Рилски спортист - Спартак Плевен, в неделя е срещата Балкан - Берое Стара Загора, а в понелденик ще играят Академик Бултекс 99 и Левски.

Към 23:19 на 04.10.2024 Новините от днес