site.btaЛия Каратанчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис във Виена

Лия Каратанчева. Снимка: БТА/архив

Българката Лия Каратанчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в австрийската столица Виена с награден фонд от 60 хиляди долара.

20-годишната българка елиминира Виктория Кан с 6:2, 1:0 и отказване на рускинята заради контузия след 41 минути игра в двубоя между двете квалификантки. Каратанчева пропиля ранен пробив аванс, но след това спечели пет поредни гейма и Кан реши да прекрати участие в срещата.

Така българката заработи 1543 долара и 19 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 472-ото място.

Следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между под номер 2 Лейре Ромеро Гормас (Испания) и Анета Кучмова (Чехия).

В схемата на двойки Каратанчева и Диана Марчинкевица (Латвия) ще играят по-късно днес на четвъртфиналите срещу четвъртите поставени Марина Колб и Надя Колб също от Украйна.