site.btaБългарската щафета отпадна в сериите на 4 по 100 метра при юношите на Световното първенство по лека атлетика в Лима (Перу)

Никола Караманолов (крайният в дясно) беше част от щафетата на България на Световното първенство в Лима.Пресфото-БТА снимка: Минко Чернев (ПК)

Българската щафета остана на 7-о място в своята трета серия в дисциплината 4 по 100 метра при юношите на Световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки, което се провежда в Лима (Перу).

Радостин Миленов, Никола Караманолов, Християн Касабов и Христо Илиев завършиха с време 41.92 минути, което е и най-добър резултат за българска щафета през тази година в тази възрастова група.

Те обаче останаха на 0.183 секунди от победителя в серията – отборът на Тайланд, който единствен от серията се класира за финала. Тайландският тим спечели бягането с 39.56, като остави зад себе си Великобритания (39.75) и Германия (40.06). Отделно от това, Тайланд е и с най-силното време в трите полуфинала на щафетното бягане.

Победителите във всяка серия и четирите най-добри времена се класират за финала, който е на 1 септември рано сутринта българско време.

Към 00:22 на 31.08.2024 Новините от днес