site.btaБотев Пловдив нанесе пета загуба на ЦСКА в дебюта на Александър Томаш

Ботев Пловдив нанесе пета загуба на ЦСКА в дебюта на Александър Томаш

Първенство на България по футбол, среща от 7-ия кръг на efbet Лига:

жълти картони: Иван Турицов, Тобиас Хайнц, Джейсън Локило (ЦСКА); Джеймс Етоо, Константинос Балогианис, Кристиан Нвачукву, Ханс Бернат, Ехидже Укаки (Ботев)

Стадион "Локомотив", София: 500 зрители

Състави:

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Браян Кордоба, Иван Турицов (80-Сейни Санянг), Улаус Скаршем (64-Джейсън Локило),  Станислав Шопов (64-Иван Тасев), Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Марселино Кареазо (74-Петко Панайотов), Годуин Коялипу

Ботев Пловдив: Ханс Бернат, Ехидже Укаки (69-Вини Трибуле), Джонас Там, Ивелин Попов, Джеймс Етоо,  Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Константинос Балогианис, Кристиан Чиквадо Нвачукву (90-Адам Корошец), Алекса Мараш

Ботев Пловдив се наложи с 1:0 като гост над ЦСКА в среща от 7-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача бе дело на Ехидже Укаки в 58-ата минута. Така „армейците“ записаха пета загуба от началото на първенството. Двубоят бе дебют за Александър Томаш начело на ЦСКА, но и това не бе достатъчно, за да бъде избегнато поражението.

Ботев получи отлична възможност да поведе в резултата още във 2-ата минута, когато Християн Петров сгреши и топката му бе отнета от Ехидже Укаки, но ударът на крилото бе отразен от Густаво Бусато.

В 11-ата минута ЦСКА отговори с удар в гредата на Годуин Коялипу. Нападателят получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, но се обърна рязко и с мощен удар разтресе рамката на вратата на Ханс Бернат.

Пет минути по-късно гостите от Пловдив пропуснаха отлична възможност, след като Укаки изведе Алекса Мараш, който прати топката в аут.

В 26-ата минута Тобиас Хайнц можеше да даде аванс на ЦСКА, но ударът му от близка дистанция срещна мрежата от външната страна.

В края на първата част Коялипу и Линдсет опитаха да матират вратаря на гостите Бернат, като отново не се стигна до промяна в резултата.

Четири минути след подновяването на играта Коялипу се измъкна от защитата на Ботев, но се провали в опита си да прехвърли Бернат.

В 58-ата минута Ботев Пловдив поведе в резултата, след като Ехидже Укаки наказа детинска грешка на Християн Петров. Защитникът на ЦСКА не прецени добре ситуацията и остави да му бъде отнета топката по елементарен начин и останал сам срещу Бусато не сгреши.

След попадението футболистите на Александър Томаш загубиха ритъм и играта им загуби ритъм.

В 80-ата минута Нвачукву опита да изненада Бусато от дистанция, но вратарят се справи.

В заключителните минути ЦСКА опита стихиен натиск. В 89-ата минута след центриране от корнер топката достигна до Християн Петров, който стреля, но Бернат изби с една ръка.  Малко след това Коялипу с глава прати топката в гредата, а съдията Валентин Железов спря играта за нарушение в атака.

Към 01:15 на 31.08.2024 Новините от днес