site.bta16-о място за българския пилот Никола Цолов в квалификацията на "Монца” във Формула 3

Снимка: ART Grand Prix

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов (ART Grand Prix) се класира 16-и в квалификацията за последния кръг от сезона на пистата „Монца”. За да се избегнат изчакванията на пилотите на пистата те бяха разделени на две групи като в Монако, но и това се оказа твърде рисковано решение.

Никола попадна във втората група и беше втори в колоната в началото на първата си бърза обиколка, но много бързо догони съотборника си Кристиан Менсъл, който го забави. В края на тази първа бърза обиколка всички в челото върнаха газта заради инцидент в първи и втори сектор и жълти знамена там, но пистата беше почистена много бързо и втората им поредна бърза обиколка също беше компрометирана.

Никола записа 8-о време в своята квалификационна група и утре ще стартира от 16-о място в спринта, като от същата позиция ще потегли и в основното състезание в неделя.

Спринтовото състезание утре стартира в 10:30 часа българско време и ще е с продължителност 18 обиколки. Преди последния кръг от сезона Никола заема 8-ото място в генералното класиране и вече записа три победи тази година във Формула 3.

Към 22:19 на 30.08.2024 Новините от днес