site.btaЦСКА 1948 победи Ботев Враца като гост

Първенство на България по футбол, среща от 7-ия кръг на efbet Лига:

Ботев (Враца) - ЦСКА 1948 (Сф) – 0:3 (0:2)

голмайстор: 0:1 Бирсент Карагерен 7, 0:2, 0:3 Евгени Сердюк 45+1, 68

жълти картони: Чавдар Ивайлов (Ботев Враца); Райън Бидунга, Емил Ценов (ЦСКА 1948)

Стадион "Христо Ботев", Враца: 1200 зрители

Състави:

Ботев Враца: Федерико Бариос, Давид Суарес, Даниел Генов (46-Данийл Кондраков), Мартин Ачков, Браян Переа, Меси Биатомусока, Бубакар Траоре (72-Иван Василев), Антоан Стоянов (46-Мирослав Маринов), Мартин Смоленски (46-Чавдар Ивайлов), Деян Лозев,  Стефан Цонков

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Райън Бидунга (46-Радослав Илиев), Теодор Иванов, Талис, Парвизджон Умарбаев, Неделко Пишчевич (79-Марто Бойчев), Радослав Кирилов, Бирсент Карагарен, Евгений Сердюк (83-Марио Илиевски), Емил Ценов, Стив Фуртадо

ЦСКА 1948 победи с 3:0 като гост Ботев Враца в среща от 7-ия кръг на българския футболен елит. Евгени Сердюк се разписа на два пъти, а Бирсент Карагерен отбеляза един гол.

Още в 7-ата минута на срещата Меси Биатомусока направи груба греша и позволи на Бисент Карагерен от непосредствена близост да открие резултата. Защитникът на домакините опита да върне с глава топката към Бариос, но вместо това направи асистенция за противниковия футболист.

Малко след това и Парвизджон Умарбаев получи възможност да вкара за ЦСКА 1948, но стреля встрани от целта. В 17-ата минута и Талис не успя да удвои резултата.

Ботев Враца отвърна с възможност за Браян Переа, който бе отказан от добро спасяване на Петър Маринов.

В първата минута на допълнителното време на първата част ЦСКА 1948 направи 2:0 чрез Евгени Сердюк, който се разписа на празна врата, след като получи асистенция от Радослав Кирилов.

След подновяването на играта гостите продължиха да владеят инициативата. В 57-ата минута Бирсент Карагерен направи сериозен пропуск. Последваха нови добри възможности, които бяха пропилени от Сердюк и Кирилов.

Все пак в 68-ата минута Сердюк направи резултата класически, след като прати топката неспасяемо във вратата на Бариос.

Резервата за Ботев Враца Иван Василев не успя да отбележи в 74-ата минута, въпреки че бе оставен непокрит на няколко метра от Маринов.

В допълнителното време на срещата Карагерен отбеляза гол, но след справка с ВАР съдията Стоян Арсов отсъди нарушение в изграждането на атаката.

Към 00:26 на 31.08.2024 Новините от днес