site.btaКаляри и Комо завършиха при равенство в мач от Серия А

Каляри и Комо завършиха при равенство в мач от Серия А
снимка: Gianluca Zuddas/Lapresse via AP

Отборите на Каляри и Комо завършиха при равенство 1:1 в двубоя помежду си от втория кръг на италианската Серия А.

И двата тима нямат победа от началото на сезона, като домакините от Каляри записаха втора точка в актива си, докато за новака в елита Комо спечелената точка бе първа за състезателната 2024/2025 и първа за клуба в Серия А от 22 години насам.

Каляри поведе в 44-ата минута, когато 23-годишният нападател Роберто Пиколи реализира след точен удар с глава за 1:0.

Гостите успяха да изравнят в началните моменти на второто полувреме. Патрик Кутроне бе точен за Комо в 53-ата минута, носейки първа точка за гостите.

Новото попълнение Нико Пас пропусна отлична възможност за Комо в 71-ата минута.

В добавеното време на срещата домакините имаха претенции за дузпа след разбъркване в наказателното поле на гостите, но такава не бе отсъдена.