site.btaШампионът Интер победи Лече в мач от втория кръг на Серия А

Шампионът Интер победи Лече в мач от втория кръг на Серия А
снимка: Spada/LaPresse via AP

Шампионът Интер победи Лече с 2:0 у дома в двубой от втория кръг на Серия А, като голове на Матео Дармиан и Хакан Чалханоглу осигуриха на отбора на Симоне Индзаги първи успех за сезона.

Интер, който завърши наравно 2:2 с Дженоа миналия уикенд, контролираше срещата и временно се изкачи на върха в класирането с четири точки.

Дармиан даде преднина на Интер в 5-ата минута, след като топката рикошира пред защитник, който я прати с глава в мрежата.

Чалханоглу удвои предимството от дузпа в 69-ата минута, след като Интер получи правото да изпълни удар от бялата точка заради нарушение на Киалонда Гаспар срещу Маркус Тюрам.

Турският полузащитник реализира 17-ата си дузпа от общо 17 в италианския първенство.

Интер беше без капитана Лаутаро Мартинес, голмайсторът от миналия сезон, който е извън терена зоради мускулен проблем.

Тимът на Лече, който започна третия си пореден сезон в Серия А с домакинска загуба с 0:4 от Аталанта миналата седмица, играе срещу Каляри на 31 август.

В другата среща от кръга Дженоа спечели с 1:0 срещу Монца с гол на Андреа Пинамонти в края на първото полувреме, за да се изкачи на второ място в подреждането.