site.btaМилена Тодорова завърши на осмо място в суперспринта при жените на Световното първенство по летен биатлон в Естония

снимка БТА архив

Милена Тодорова се класира на осмо място в суперспринта на 7.5 км за жени от Световното първенство по летен биатлон в Отепя (Естония).

В първия си официален старт след едногодишна пауза поради майчинство българката допусна пет грешки в стрелбата и измина трасето за 22:52.4 минути. Така тя остана на 56.9 секунди след победителката Паулина Батовска Фиалкова от Словакия.

26-годишната Тодорова се движеше трета след втората стрелба, след като повали всичките десет мишени. След това тя сгреши един път в третото си посещение на рубежа и беше на втора позиция, на 1.8 секунди от златния медал, но в последната си стрелба допусна четири грешки и финишира осма. Тя беше единствената българска представителка в надпреварата.

Паулина Батовска Фиалкова спечели титлата с 21:55.5 минути с една пропусната мишена, следвана от Суви Минкинен (Финландия) на 11.5 секунди с една грешка и Луцие Чарватова (Чехия) на 20.2 секунди с пет пропуска.

В суперспринта при мъжете участваха трима българи - Владимир Илиев, Антон Синапов и Васил Зашев, които обаче не успяха да преминат квалификациите и да се класират сред 30-е финалисти.

Световен шампион в дисциплината стана Дмитро Пидручни (Украйна) с една пропусната мишена в четирите стрелби и време от 19:19.5 минути.

Вчера българката Лора Христова спечели титлата в суперспринта на 7.5 километра при девойките в Отепя и защити златото си от миналата година.

По програма в събота са спринтовете за всички възрасти, а в неделя - преследванията за юношите и девойките, както и масови гала стартове за мъже и за жени.

Към 20:10 на 23.08.2024 Новините от днес