site.btaОБНОВЕНА Лора Христова защити титлата си в суперспринта при девойките на Световното първенство по летен биатлон в Естония

снимка: БФ Биатлон

Лора Христова спечели титлата в суперспринта на 7.5 километра при девойките на Световното първенство по летен биатлон в Опетя (Естония).

Българката триумфира с време 22:41.9 минути, след като беше почти перфектна и допусна само една грешка в последната от четирите стрелби.

Миналата година в Осърбле (Словакия) Христова завоюва три златни медала - в суперспринта, в спринта и в преследването при девойките, и стана най-титулуваната биатлонистка на шампионата. За нея това е трето поредно отличие в тази дисциплина, след като има и бронз от Световното първенство по летен биатлон в Руполдинг 2022.

Втора в надпреварата се класира Инка Хамалайнен (Финландия) с три грешки и пасив от 25.9 секунди, а трета е Рагда Фодстад (Норвегия) с четири пропуска и изоставане от 27.2 секунди.

Още две българки участваха на финала на суперспринта. Валентина Димитрова е четвърта с пет грешки и на 29.5 секунди от победителката, а Ирина Георгиева остана 29-а с шест пропуснати мишени.

При юношите в тази дисциплина Константин Василев, Веселин Белчински и Георги Джоргов преодоля квалификациите, но на финала останаха извън първите 25 от общо 30 стартирали. Василев финишира 25-и с 8 пропуска в стрелбата, Веселин Белчински е 27-и с 10 сгрешени мишени, а Георги Джоргов 29-и с 9.

Световен шампион стана Давид Елиас (Чехия) с една пропусната мишена, пред Матия Легович (Хърватия) с две  и Виктор Берглунд (Швеция) с една.

Утре Световното първенство в Естония продължава със суперспринтовете за мъже и жени, а ден по-късно са спринтовете за всички възрасти. Шампионатът завършва в неделя с преследванията за младите и масови гала стартове за мъже и жени.

Към 20:19 на 22.08.2024 Новините от днес