site.btaНационалният отбор на България за момичета до 16 години спечели последния си мач на Европейското първенство по баскетбол в Турция

снимка: БФ Баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16 години спечели последния си мач на Европейското първенство в Дивизия B в Коня (Турция). Тимът надви Украйна с 60:53 и се нареди на 15-о място в крайното класиране на шампионата.

Националките наваксаха двуцифрена разлика в хода на срещата и направиха обрат в заключителните минути.

Баскетболистките на Лъчезар Коцев не започнаха добре мача, като рано допуснаха 11 безответни точки. Въпреки лошия старт обаче те бързо заличиха част от пасива си и след десет минути игра изоставаха с 14:18. На няколко пъти бъгарките стигаха и до равенството през втория период, но на почивката Украйна отново имаше 4 точки аванс - 36:32.

Двубоят продължи много оспорвано след паузата, като макар да бяха догонващи в резултата, националките поддържаха много близка дистанция и преди решителната четвърт отстъпваха само с точка- 46:47. Съперникът имаше леко предимство и в началото на последната част, която обаче българките завършиха със серия от 14:2 и спечелиха мача с 60:53.

Най-резултатни за победата с по 12 точки бяха Катрина Бозова (7 борби, 6 асистенции) и Габриела Коцева (7 борби, 6 грешки). Деяна Станиславова отбеляза 11 точки, а близо до "дабъл-дабъл" беше Силвия Миленова - 8 точки и 13 борби.

Към 16:16 на 24.08.2024 Новините от днес