site.btaБългария отстъпи пред Нидерландия в последния си мач от груповата фаза на европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години

снимка: БФБаскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16 години допусна поражение от Нидерландия с 45:73 (6:14, 9:24, 17:10, 13:25) в последния си мач от група "D" на европейското първенство в Дивизия "В" в турския град Коня.

Поражението остави баскетболистките на старши треньора Лъчезар Коцев на предпоследното четвърто място в потока с едва една победа и три поражения. Така българките ще играят за разпределение на местата от 9-о до 16-о. За деветата позиция ще играят и нидерландките, които завършват групата на трето място с две победи и две загуби.

Още от самото начало мачът тръгна лошо за българския състав, който след първата четвърт губеше с 6:14. На почивката пасивът на националките бе 23 точки при 15:38. През второто полувреме българският отбор показа по-добра игра и дори успя да спечели третата четвърт със 17:10, но в последната част Нидерландия отново отвори много голяма разлика и в един момент тя достигна и до 30 точки.

За България най-резултатна в мача бе Силвия Миленова с 15 точки. Габриела Коцева вкара 10

В тима на Нидерландия се отличи Мия-Ел Ливерст с 24 точки.

Съперникът на България в следващата фаза ще стане ясен по-късно днес, когато приключат и мачовете в останалите групи.

Към 20:49 на 20.08.2024 Новините от днес