site.btaВердер Бремен и Волфсбург стартираха с победи участието си в турнира за Купата на Германия

снимка: Carmen Jaspersen/dpa via AP

Елитният Вердер Бремен победи с 3:1 Енерги Котбус и се класира за следващата фаза на турнира за Купата на Германия по футбол.

20-годишният нападател Кеке Топ откри резултата в 32-та минута, а пет по-късно удвои. В началото на второто полувреме той оформи своя хеттрик. Домакините стигнаха до почетно попадение в 70-ата минута дело на Хенри Рориг.

Другият представител на Бундеслигата Волфсбург спечели с минималното 1:0 срещу Кобленц. Единственият гол в срещата беше отбелязан в 15-ата минута от австриеца Патрик Вимер.

Кикерс Офенбах от четвъртото ниво на германската футболна пирамида поднесе сензация, след като отстрани Магдебург с 2:1.

Към 00:26 на 20.08.2024 Новините от днес