site.btaСезонът във Висшата лига на Англия започна с победа на Манчестър Юнайтед над Фулъм

Джошуа Зиркзее вкара дебютното си попадение за "червените дяволи" / снимка: АП/Martin Rickett

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Фулъм в първия мач от сезон 2024/25 във Висшата лига на Англия.

Единственото попадение на "Олд Трафорд" бе дело на резервата Джошуа Зиркзее, който се разписа малко преди края след ниско центриране от десния фланг на Алехандро Гарначо.

Срещата не бе сред най-атрактивните за наблюдаване от неутралния зрител, но като и двата отбора се постараха да не допускат излишни грешки в защита. Все пак домакините от Юнайтед бяха по-настоятелният отбор, особено през второто полувреме, когато появата от пейката на Зиркзее определено раздвижи представянето им в предни позиции. 20-кратните шампиони на Англия направиха няколко пропуска пред вратата на Бернд Лено, преди в 87-мата минута Зиркзее да успее да се разпише.

За дошлия от Болоня през лятото нидерландски национал това е първи гол за тима, а той стана четвъртият нидерландец след Рууд ван Нистелрой, Александър Бютнер и Дони ван де Бек, който се разписа в дебюта си с червената фланелка.

Манчестър Юнайтед можеше да направи победата си и по-изразителна в добавеното време, но в ситуация двама срещу вратаря Маркъс Рашфорд и Гарначо не успяха да се справят и след лош пас на англичанина аржентинецът стреля в аут на празна врата.

Останалите девет мача от кръга са днес, в неделя и в понеделник.