site.btaЛас Палмас и Севиля поделиха точките в зрелищен мач

Лас Палмас и Севиля поделиха точките в зрелищен мач
снимка: АП/Fermin Rodriguez

Отборите на Лас Палмас и Севиля завършиха 2:2 в среща от първия кръг на сезона в испанското футболно първенство.

Мачът на "Естадио де Гран Канария" се превърна в истинско зрелище, като зрителите видяха два гола, два автогола, една греда и няколко невероятни вратарски намеси, които предотвратиха и още попадения.

Стражът на домакините Яспер Силесен бе тестван още в третата минута от Лукас Окампос, но успя да избие мощния му удар от въздуха.

Севиля все пак успя да поведе в 24-ата минута, когато защитникът Адриа Педроса пробяга почти целия терен по левия фланг, центрира ниско и бранителят на домакините Алекс Суарес си вкара автогол.

Няколко минути по-късно Лас Палмас можеше да изравни, но от близка дистанция Оли МакБърни стреля първо във вратаря и в гредата.

Домакините все пак изравниха в 42-рата минута, когато в обита си да изпревари точно МакБърни Танги Нианзу си вкара автогол.

В 58-мата минута Алберто Молейро пропусна добър шанс да направи пълен обрат, но за сметка на това две минути по-късно Хуанлу Санчес не пропусна от изгодна позиция, за да върне аванса на Севиля.

Авансът на андалусийци се задържа само десетина минути, след като в 70-ата звездата на домакините Сандро Рамирес бе точен за 2:2 с удар с левия крак.

До края на мача гостите имаха две отлични възможности да вкарат трети гол, но първи Доди Лукебакио не уцели вратата на Силесен от чиста позиция, а в последните секудни на редовното време мощен удар на Джибрил Соу от десетина метра бе париран от нидерландския страж.