site.btaКитайката Ли Циан се класира за втори пореден олимпийски финал в категория до 75 килограма в женския бокс

Ли Циан / снимка: АП/Mauro Pimentel

Китайката Ли Циан ще се бие на втори пореден олимпийски финал в женския бокс в категория до 75 килограма.

В полуфиналите световната шампионка за 2018 година Ли победи с пълно съдийско единодушие австралийката Кейтлин Паркър.

Паркър започна по-добре мача и спечели първата му част, но в следващите две Ли показа защо има сребърно отличие от Игрите в Токио, бронзово от Игрите в Рио де Жанейро и три медала от световни първенства. Особено убедителна китайката бе в последния рунд, в който един от реферите край ринга и даде преднина от 10:8 точки.

Във финала в най-тежката категория при жените Ли ще има за съперничка Атеня Билон от Панама.

Латиноамериканката спечели с 4:1 гласа срещу Синди Нгамба от Отбора на бежанците. Тук Билон бе по-добра в първите два рунда и въпреки атаките на Нгамба в края на мача и предупреждението, което получи боксьорката от Панама, до обрат не се стигна.

Към 02:16 на 09.08.2024 Новините от днес