site.btaБългария записа четвърта победа и очаква противника си на четвъртфиналите на Еврошампионата по баскетбол за девойки до 18 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

България победи Република Северна Македония с 89:44 (31:10, 15:11, 19:12, 24:11) в четвъртия си, последен мач от група А на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 18 години в Дивизия В в Плоещ, Румъния.

Българките постигнаха четвърти пореден успех и все още нямат загуба на шампионата. За състава на Република Северна Македония поражението бе трето поредно. След класирането за четвъртфиналите, националките, водени от селекционера Маргарита Маринкова, си осигуриха и първото място в групата. Съперник на българките на четвъртфиналите в Плоещ ще бъде отборът, завършил на второ място в група В, където и четирите тима - Литва, Дания, Великобритания и Нидерландия към момента имат по една победа и една загуба.

Баскетболистките на България доминираха изцяло в срещата с Република Северна Македония. До почивката те натрупаха аванс от 25 точки - 46:21. Силната им игра продължи и през второто полувреме, когато разликата достигна внушителните 45 точки. Преди последния период националките водеха с 65:33. Освен с по-ефективната си стрелба, те имаха превъзходство и в борбата под коша, овладявайки 35 борби срещу 24 за съперника.

Николета Стоянова бе най-резултатна за победата с 13 точки и 7 борби. Деница Манолова допринесе с 12 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Елена Драгоева добави 12 точки, 4 борби и 7 асистенции.

Към 20:27 на 06.08.2024 Новините от днес