site.btaНационалките по баскетбол до 18 години загубиха от Черна гора и ще играят за третото място на Еврошампионата в Плоещ

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният тим на България загуби от Черна гора с 50:56 (10:8, 7:17, 19:15, 14:16) в полуфинален двубой от Европейското първенство по баскетбол за девойки до 18 години в Дивизия В в Плоещ (Румъния).

Състезателките, водени от селекционера Маргарита Маринкова, все още имат възможност да се класират за Дивизия А при успех в предстоящия сблъсък за третото място. България ще се изправи срещу загубилия от втория полуфинал между Гърция и Чехия, а срещата ще се играе в неделя от 18:00 часа.

Двубоят не започна добре за българките, които допуснаха изоставане от 0:8, а първият им кош дойде повече от пет минути след началото. Те се съвзеха бързо и на свой ред направиха силна серия, като след първата четвърт обърнаха за преднина от 10:8. Резултатността продължи да бъде ниска и през втория период, в по-голямата част от който България водеше. Националките обаче допуснаха съперникът да отбележи 10 безответни точки в последните две минути на първото полувреме, след което Черна гора отново излезе напред – 25:17 на почивката.

След паузата разликата за кратко стана и двуцифрена, но националките успяха да скъсят дистанцията и преди последната четвърт изоставаха с 36:40. Срещата продължи много оспорвано, а пет минути преди края българките стигнаха до нов обрат – 46:45, но черногорките измъкнаха успеха в края.

Елена Драгоева и Димана Костова реализира по 14 точки и 6 борби. Деница Манолова направи пети "дабъл-дабъл" на Еврошампионата, завършвайки с 10 точки и 13 борби.

Към 22:13 на 10.08.2024 Новините от днес