site.btaБългарският национален тим по баскетбол за девойки до 18 години победи Литва и ще играе на полуфиналите на Европейското първенство

снимка: ФИБА /Българска федерация по баскетбол

Националният тим на България се доближи на победа от влизане в Дивизия А, след като се наложи над Литва със 73:66 (21:12, 19:16, 11:27, 22:11) на четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 18 години в Дивизия В в Плоещ (Румъния) и се класира за полуфиналите.

Успехът бе пети пореден за състезателките, водени от селекционера Маргарита Маринкова.

В спор за достигане до финала и заемане на едно от първите три места на шампионата отборът на България ще се изправи срещу Черна гора в събота от 18:30 часа.

Българките изиграха много добро първо полувреме, като натрупаха 9 точки преднина след 10 минути игра - 21:12. В хода на втората четвърт разликата достигна 15 точки в полза на България, а на почивката резултатът бе 40:28.

След паузата отборът на Литва стоеше по-добре на терена и обърна до 55:51 преди последните 10 минути. Националките не се отказаха и успяха да си върнат водачеството две минути и 20 секунди преди края на двубоя след кош на Гергана Маданкова за 62:61 и удържаха победата в оставащото време.

Деница Манолова бе най-полезна за успеха на българския състав с "дабъл-дабъл" от 25 точки и 12 борби, а Димана Костова допринесе с 18 точки и 3 борби.

Към 20:27 на 09.08.2024 Новините от днес