site.btaТрета поредна победа за националния тим на България на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 18 години

снимка: Христо Стефанов/БТА

Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 18 години се наложи над Гърция със 72:62 (24:20, 21:12, 15:18, 12:12) в третата си среща от група А на Европейското първенство в Дивизия В в Плоещ, Румъния.

Българките постигнаха трета поредна победа и продължават без поражение по пътя си към четвъртфиналите на шампионата. Те оглавяват временното класиране в групата, а в последния си двубой от груповата фаза на 6 август от 16:00 часа националките ще се изправят и срещу тима на Република Северна Македония.

За гъркините загубата бе първа от двата им изиграни мача.

Баскетболистките на България и Гърция изиграха оспорвана първа четвърт, в края на която българките водеха с 4 точки - 24:20. В началните минути на втората четвърт съставът на България започна да трупа преднина, която достигна до 14 точки, а на почивката резултатът бе 45:32.

Гъркините успяха да скъсят леко дистанцията до 10 точки преди заключителните 10 минути, намалявайки до 50:60, но до края на мача националките не дадоха шансове на съперника.

Най-резултатна за успеха бе Албена Соколова със 17 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Деница Манолова отново оформи "дабъл-дабъл" за България с 13 точки и 12 борби. Димана Костова се включи с 16 точки и 4 борби.

Към 22:15 на 04.08.2024 Новините от днес