site.btaНационалният тим на България по баскетбол за девойки до 18 години стартира с победа на Европейското първенство в Румъния

снимка: Българска федерация по баскетбол

Българският национален отбор стартира с победа на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 18 години в Дивизия В в Плоещ, Румъния.

Българките се наложиха над Норвегия с 51:45 (13:10, 8:11, 19:10, 11:14) в първия си двубой от група А на шампионата. В събота за националките предстои мач срещу Гърция, а в групата са още съставите на Република Ирландия и Република Северна Македония.

България и Норвегия изиграха оспорвано първо полувреме, което завърши при равенство 21:21. Норвежките поведоха за кратко след почивката, но в оставащото време от третата четвърт българките поеха водачеството и записаха най-големия си аванс в мача - 11 точки.

Преди последните 10 минути националките водеха с 40:31 и до края не изпуснаха инициативата, макар Норвегия да скъси дистанцията.

Деница Манолова бе най-полезна за успеха на България с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 18 борби, а Елена Драгоева добави 14 точки, 2 борби и 4 асистенции.

Към 18:15 на 02.08.2024 Новините от днес