site.btaХристо Стоичков поздрави българските спортисти в олимпийското село в Париж

Христо Стоичков поздрави българските спортисти в олимпийското село в Париж
снимка: БФ Бокс

Звездата на българския и световен футбол Христо Стоичков поздрави българските спортисти в олимпийското село в Париж.

Стоичков пристигна снощи във френската столица и първото, което направи, беше да се срещне с боксовите национали. Той приветства състезателите, начело със спечелилия единствения медал за България от Игрите до момента - Хавиер Ибаниес. Двамата разговаряха на испански език, като Стоичков пожела успех на Ибаниес в битката на полуфиналите, която ще се състои в четвъртък вечерта.

Бившият капитан на националния отбор на България по футбол поздрави боксьорите за представянето им в Париж, след като Рами Киуан зае пето място в крайното класиране след отпадане на четвъртфиналите при 71-килограмовите, а Радослав Росенов остана девети, след като беше спрян на осминафиналите в категория до 63.5 килограма.

"Момчета, бихте се мъжки и се представихте страхотно. България се гордее с това, което направихте. Вярвам, че Хавиер ще стигне до финала и ще ликува като олимпийски шампион", заяви футболната звезда.

Носителят на "Златната топка" за 1994 година си направи обща снимка с целия щаб в бокса, заедно с треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров.  С него бяха и голямата надежда на България във вдигането на тежести Карлос Насар и националният наставник на щангистите Иван Иванов.

20-годишният шампион от последните две Европейски първенства за мъже Насар ще излезе на подиума за олимпийския си дебют в категория до 89 килограма на 9 август след 16:00 часа. Той е и световен първенец при мъжете от Ташкент 2021, но в по-долната категория до 81 килограма .

В последствие Стоичков се видя и с други български спортисти в олимпийското село, сред които и състезателките от националния ансамбъл по художествена гимнастика и треньорките им Весела Димитрова и Ясена Стойнева.

Той ще остане в Париж до 9 август и ще подкрепя българските спортисти в предстоящите им участия във френската столица.