site.btaБританецът Джейк Диксън спечели Гран при на Великобритания в Мото 2, испанецът Иван Ортола ликува в Мото 3

снимка: AP Photo/Joan Monfort

Британецът Джейк Диксън (CFMOTO Inde Aspar Team) спечели състезанието за Голямата награда на Великобритания в клас Mото 2, десети кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Диксън ликува в интригуващата надпревара на пистата „Силвърстоун“ с време 35:25.147 минути и стана първият британец, който печели на родна земя от успеха на Дани Кент в Мото 3 през 2015 година.

Джейк Диксън изпревари Арон Канет (Испания, Fantic Racing), който остана на 0.177 секунди от победителя. Трети завърши Челестино Виети (Италия, Red Bull KTM Ajo), с изоставане от 7.054 секунди.

Начело във временното класиране продължава да бъде испанецът Серхио Гарсия (MT Helmets - MSI) със 166 точки. Той финишира на четвърто място днес, оставайки на 8.476 секунди от Диксън. Втори е Ай Огура (Япония, MT Helmets - MSI) със 142 точки, а третото място заема отпадналият шест обиколки преди края на надпреварата Джо Робъртс (САЩ, OnlyFans American Racing Team) със 123 точки.

В по-ниския клас Мото 3 победата грабна испанецът Иван Ортола (MT Helmets - MSI) с време 32:42.328 минути, правейки си най-добрия подарък за 20-ия си рожден ден, който празнува днес.

Втори и трети се наредиха, съответно победителят от състезанието в Германия в предишния кръг и лидер в подреждането при пилотите Давид Алонсо (Колумбия, CFMOTO Gaviota Aspar Team), на 0.123 секунди от Ортола и Колин Фейер (Нидерландия, Liqui Moly Husqvarna Intact GP), с изоставане от 0.226 секунди.

След десет кръга начело в клас Мото 3 на Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта продължава да бъде Давид Алонсо със 199 точки. Ортола е в втори със 146 точки, а Даниел Олгадо (Испания, Red Bull GASGAS Tech3), който днес финишира четвърти на 0.333 секунди от победителя, заема третата позиция с със 133 точки. Олгадо има само 2 точки преднина пред Колин Фейер, който се намира на четвърто място със 131 точки.

Следващият, 11-и кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм предстои в Австрия между 16 и 18 август.

Към 19:16 на 04.08.2024 Новините от днес