site.btaИспанецът Фермин Алдегер спечели Гран при на Германия в Мото 2, колумбиецът Давид Алонсо триумфира в Мото 3

снимка: AP Photo/Jose Breton

Испанецът Фермин Алдегер (MB Conveyors SpeedUp) спечели състезанието за Голямата награда на Германия в клас Mото 2, девети кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Алдегер триумфира в зрелищната надпревара на пистата "Заксенринг" с време 35:07.384 минути и грабна втора победа за сезона, изпреварвайки Джейк Диксън (Великобритания, CFMOTO Inde Aspar Team) и Ай Огура (Япония, MT Helmets - MSI).

Диксън, за когото това е второ поредно класиране на подиума на "Заксенринг", остана на 2.159 секунди от испанеца, докато Огура финишира на 4.418 секунди от лидера.

Начело във временното класиране продължава да бъде испанецът Серхио Гарсия (MT Helmets - MSI) със 147 точки. Той завърши на седмо място днес, с изоставане от 5.425 секунди.

Огура се доближи на второто място със 140, а американецът Джо Робъртс (OnlyFans American Racing Team) е трети със 123 точки. Днешният победител Фермин Алгедер събра 108 точки на четвъртата позиция.

В по-ниския клас Мото 3 победата завоюва колумбиецът Давид Алонсо (CFMOTO Gaviota Aspar Team) с време 33:02.956 минути. Втори и трети финишираха, съответно Тайо Фурусато (Япония, Honda Team Asia), с изоставане от 0.187 секунди и Иван Ортола (Испания, MT Helmets - MSI), на 0.339 секунди от победителя.

След девет кръга в класирането при пилотите в клас Мото 3 на Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта начело продължава да води Давид Алонсо със 179 точки. Втори е Ортола със 121, който изпревари сънародника си Даниел Олгадо (Испания, Red Bull GASGAS Tech3), който вече заема трета позиция със 120 точки.

Олгадо остана седми в днешната надпревара, на 3.869 секунди от Алонсо.

Колин Фейер (Нидерландия, Liqui Moly Husqvarna Intact GP), който претърпя падане по време на състезанието в Германия, се намира на четвъртото място в класирането при пилотети със 115 точки.

Десетият кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм предстои във Великобритания между 2 и 4 август.

Към 17:28 на 07.07.2024 Новините от днес