site.btaАй Огура спечели Гран при на Каталуния в Мото 2, Давид Алонсо триумфира в Мото 3

снимка: Joan Monfort /AP Photo

Японецът Ай Огура (MT Helmets - MSI) спечели състезанието за Голямата награда на Каталуния (Испания) в клас Mото 2, шести кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Огура триумфира в Каталуния с време 36:33.540 минути и грабна първата си победа за сезона, изпреварвайки испанския си съотборник Серхио Гарсия (MT Helmets - MSI) и Джейк Диксън (Великобритания, CFMOTO Inde Aspar Team).

Гарсия остана на 3.816 секунди от японеца, а Диксън на 9.186 секунди зад Огура.

Серхио Гарсия остава лидер в класирането при пилотите в клас Мото 2 и увеличи актива си на 109 точки. Втори е американецът Джо Робъртс (OnlyFans American Racing Team) с 89 точки. Той финишира на девета позиция днес и има аванс само от 1 точка пред Ай Огура, който излезе на трето място в подреждането, събирайки 88.

В по-долния клас Мото 3 победата завоюва колумбиецът Давид Алонсо (CFMOTO Gaviota Aspar Team) с време 32:25.084 минути. Втори и трети финишираха двама испанци, съответно Иван Ортола (MT Helmets - MSI), с изоставане от 0.242 секунди и Хосе Антонио Руеда (Red Bull KTM Ajo), на 0.513 секунди от победителя.

След шест кръга в класирането при пилотите в клас Мото 3 на Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта начело излезе Давид Алонсо със 118 точки.

Той изпревари досегашния лидер Даниел Олгадо (Испания, Red Bull GASGAS Tech3), който има 104 точки. Олгадо завърши на шесто място на пистата в Каталуния, с изоставане от 3.390 секунди. Третият в подреждането Колин Фейер (Нидерландия, Liqui Moly Husqvarna Intact GP) натрупа 75 точки след четвъртата си позиция днес.

Седмият кръг от шампионата предстои в Италия между 31 май и 2 юни.

Към 01:33 на 18.07.2024 Новините от днес