site.btaБългарският тим по баскетбол за юноши до 18 години надви Словакия за втора поредна победа на Европейското първенство

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният тим на България победи Словакия със 106:70 (28:13, 24:18, 27:19, 27:20) в третия си мач от група "А" на Европейското първенство за юноши до 18 години в Дивизия B, което се провежда в Скопие, Република Северна Македония.

Българите постигнаха втори пореден успех и заемат второто място във временното класиране с актив 2-1. Начело са словаците, които обаче са с мач повече и актив 2-2. Само първите два отбора от всяка група ще продължат битката за разпределението на медалите, а останалите ще играят за местата извън топ 8.

Утре (31 юли) България ще се изправи срещу Нидерландия в последния си двубой от първата фаза.

Националите имаха превъзходство почти през целия мач срещу Словакия и на почивката вече водеха с 52:31. Последва още по-силно второ полувреме за българите, а преди заключителните 10 минути резултатът бе 79:50. Най-голямата разлика достигна 39 точки. Баскетболистите, водени от селекционера Стойо Чолаков, отбеляза 11 тройки срещу едва 3 за противника, а и направиха по-малко грешки – 13 срещу 29.

Шестима състезатели от състава на България реализираха 10 и повече точки за победата. Александър Гавалюгов отбеляза 16 точки, 2 борби и 4 асистенции, а по 15 точки вкараха Иван Димитров и Теодор Трифонов.

Към 21:24 на 30.07.2024 Новините от днес