site.btaБългария загуби от Черна гора на старта на Европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният тим на България загуби от Черна гора със 77:79 (27:26, 14:16, 22:19, 14:18) в първия си мач от група А на Европейското първенство за юноши до 18 години в Дивизия B, което стартира в Скопие, Република Северна Македония.

Във втората си среща състезателите, водени от селекционера Стойо Чолаков ще се изправят срещу Румъния от 12:00 часа в събота (27 юли). В групата на българите са още отборите на Нидерландия и Словакия.

Двата състава изиграха равностоен сблъсък, а на почивката България изоставаше с 41:42. Последва по-добра трета част за националите, което водеха с 63:61 след 30 минути игра.

След равенство 69:69 при оставащи пет минути и половина от мача, черногорците вкараха два поредни коша и дръпнаха със 73:69. Александър Гавалюгов намали 14 секунди преди края за 77:78, но националите не успяха да постигнат обрат.

Гавалюгов бе най-резултатен за българския тим  и завърши близо до "трипъл-дабъл" с 26 точки, 8 борби и 11 асистенции, а Иван Димитров добави 15 точки и 5 борби.

За Черна гора "дабъл-дабъл" оформи Лука Дурович с 19 точки и 14 борби.

Към 21:59 на 26.07.2024 Новините от днес