site.btaБългария се наложи над Румъния и записа първа победа на Еврошампионата по баскетбол за юноши до 18 години

снимка: Минко Чернев /БТА

Националният тим на България се наложи над Румъния с 90:70 (24:21, 26:22, 21:14, 19:13) във втората си среща от група А на Европейското първенство за юноши до 18 години в Дивизия B, което стартира в Скопие, Република Северна Македония.

Победата бе първа за националите, които имат и едно поражение до момента.

За баскетболистите, водени от селекционера Стойо Чолаков предстоят два дни почивка, а във вторник (30 юли) ще играят срещу Словакия. В сряда (31 юли) България ще се изправи срещу Нидерландия в последния си двубой от първата групова фаза.

България успя да вземе предимство от 24:21 в края на първата четвърт и задържа водачеството до средата на втората. Румънците излязоха напред за кратко, но до почивката националите поведоха с 50:43. Последва още по-категорична трета част за българите и преди заключителните 10 минути авансът им бе 71:57, а до края нямаха проблеми да удържат победата.

Подобно на първата среща в Скопие най-резултатен за българския тим бе Александър Гавалюгов с 23 точки, 7 борби и 6 асистенции. По 13 точки отбелязаха Михаил Калинов и Деян Колев. Първият добави 7 борби, а вторият - 9 борби.

Към 19:05 на 27.07.2024 Новините от днес