site.btaНорвегия нанесе втора загуба на олимпийския шампион Франция в мъжкия хандбален турнир, Германия и Дания постигнаха нови победи

Швеция постигна първа победа на турнира по хандбал в Париж след 29:26 над Испания. Снимка: AP Photo/Brian Inganga

Швеция не успя да намери ритъма си в началото на състезанието по хандбал за мъже на Олимпийските игри в Париж през 2024-а година, регистрирайки поражение с 27:30 срещу Германия. Шведите, които са бронзови медалисти от Евро 2024, вдигнаха оборотите и постигнаха първи успех - 29:26 (11:11) срещу Испания.

Отличното начало на второто полувреме на Швеция срещу Испания беше достатъчно, за да изведе скандинавския отбор до първата им победа в надпреварата по хандбал в Париж 2024.

До 50-ата минута Швеция натрупа най-голямата си преднина в мача- 22:17, тъй като Испания се сблъска с истинска стена в защитата на противника. Голямата им звезвда Оскар Бергендал получи почивка от треньора Глен Солберг поради две наказания, но това не оказа влияние, тъй като Швеция тотално доминираше през второто полувреме.

Лукас Пелас, Оскар Бергендал и Себастиан Карлсон вкараха по пет гола за Швеция, докато Даниел Фернандес отговори със 7 точни попадения за испанците.

Словения се справи с Хърватия с 31:29 (13:13), като и двата отбора продължават към третия кръг с по една победа. Блаж Янц и Алекс Влах с по 8 гола бяха най-резултатни за победителите, а хърватите платиха данък на прекалено многото наказания в края на мача.

Германия продължава единствена от тази група А с пълен актив, след като постигна комфортна победа 37:26 (21:10) срещу Япония и вече са на четвъртфинал. На полувремето таблото светеше с 21:10, а срещата започна бързо с 5:0. Японският треньор взе таймаут, за да прекъсне серията, но нямаше кой знае какви промени така или иначе.

През втората част в игра влязоха резервите, имаше и ротация при треньора Алфред Гисласон, а японците поне не престанаха да се борят. Германия е с 4 точки, Швеция, Испания, Хърватия, Словения са с по 2, а Япония няма актив.

Норвегия победи домакина Франция в дербито на група В и остана на върха с 4 точки, колкото има и Дания след уcпеха си днес над Египет. Норвежците доминираха над френския отбор и спечелиха с 27:22 (16:11). За домакините на Игрите положението става доста сериозно, тъй като в първата среща те паднаха от другия скандинавски тим Дания с 8 гола разлика.

Франция направи едно от най-лошите полувремена в последно време по отношение на последователност, сплотеност и креативност, изоставайки рано с 2:6, докато Тобиас Грьондал носеше Норвегия в първите 11 минути с три гола. Мимолетни опити за обрат не бяха достатъчни, а след период от седем минути и пет секунди без гол, Франция се озова в трудна позиция. Те отстъпваха със седем гола след 24 минути - 7:14, а треньорът им Гийом Жил беше принуден да вземе второто си отборно прекъсване преди почивката.

Изобщо дсо края те вкараха най-малко голове в последните си пет мача на олимпийски турнир, докато Норвегия празнува интензивно огромната и наистина заслужена победа срещу действащите олимпийски шампиони (27:22). Лявото им крило Александър Блонц беше голмайсторът на своя отбор със седем гола. Дика Мем с 10 попадения се отличи за домакините.

Дания нямаше трудности с Египет и спечели с 30:27, като до почивката водеха с 10 гола – 19:9. Унгария записа първа победа – 35:25 над Аржентина.

В групата Дания и Норвегия са с по 4 точки, Унгария и Египет имат по 2, а Франция и Аржентина нямат точки.

Към 02:14 на 30.07.2024 Новините от днес