Черно море записа първа победа в първенството
БТА, Варна (29 юли 2024) Срещата от 2-ия кръг на efbet Лигата между отборите на „Черно море“ и „Септември“ се играе на стадион „Тича“ във Варна.Снимка: кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев (ЛФ)

Черно море - Септември  София    2:0 (0:0)
Голмайстори: 1:0 Исмаил Иса (55-ата мин.), 2:0 Мазир Сула (87-ма мин.)
Жълти картони - Георги Върбанов, Маниумол Ачол, Франк Ландри (Септември);
Състави:
Черно море - Пламен Илиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Даниел Мартин, Асен Дончев (63-ата мин. Дуду), Едгар Пашеко (63-ата мин. Андреяс Калкан), Начо (80-ата мин. Даниел Димов), Васил Панайотов, Мазир Сула (88-ма мин. Мартин Милушев), Исмаил Иса (80-ата мин. Брено Тейшейра), Виктор Попов;
Септември - Димитър Шейтанов, Николай Дросев, Кубрат Йонашчъ, Мартин Христов, Георги Върбанов, Маниумол Ачол, Франк Ландри (85-ата мин. Никола Величковски), Витиньо (62-ата мин. Жан Пиер да Силва), Фаустас Степонавичус (85-ата мин. Валентин Доцев), Кевин Беманга (75-ата мин. Александър Джамов), Ивайло Михайлов;

Черно море постигна първа победа от началото на първенството. Вицешампионите надделяха над Септември София с 2:0, като и двата гола паднаха след почивката.

Първата възможност в мача бе за домакините в 6-ата минута, когато Мартин Христов се опита да върне топката към вратаря Димитър Шейтанов и за малко не си отбеляза автогол. В 10-ата минута Едгар Пашеко засече технично топката след центриране отдясно, но вратарят Димитър Шейтанов улови. В 11-ата минута Димитър Шейтанов улови топката след опасен удар по диагонал отдясно на Асен Дончев. В 30-ата минута бе най-сериозната възможност за Септември, когато Витиньо пробва далечен удар, но топката премина над вратата на Черно море.

В 47-ата минута домакините можеха да открият резултата. Едгар Пашеко навлезе в наказателното поле на гостите отляво и стреля от няколко метра, но топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер. В 55-ата минута Черно море взе аванс. Мазир Сула пусна фалцов пас към нахлуващия в наказателното поле на гостите Исмаил Иса, а нападателят на варненци засече топката в движение и вкара за 1:0.

В 63-ата минута домакините можеха да стигнат до нов гол. Васил Панайотов плонжира и засече с глава топката след центриране на Мазир Сула от корнер в наказателното поле на гостите, но тя се отби в страничната греда. В 70-ата минута след изпълнение на ъглов удар топката стигна до Васил Панайотов, който  стреля опасно от около 25 метра, но за късмет на Септември топката премина на сантиметри встрани от вратата. Минута след това Андреяс Калкан стеля от границата на наказателното поле, но неточно и пропусна да удвои преднината на Черно море. В 84-ата минута вратарят Димитър Шейтанов спаси опасен удар на Дуду.

В 87-ата минута Мазир Сула с техничен удар вкара втория гол за Черно море. В 90-ата минута Мартин Милушев пропусна от добра позиция да вкара трети гол за домакините, които в четвъртък посрещат Апоел Беер Шева в мач-реванш от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите, който ще се изиграе в Разград.