site.btaНационалните отбори по баскетбол за юноши до 16 и до 18 години допуснаха загуби в контролни срещи

снимка БТА архив

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години отстъпи на Турция със 78:82 в първата от двете поредни контролни срещи помежду им в Одрин.

Двубоят бе много оспорван с 10 смени на водачеството и 9 равенства, като в нито един момент разликата не става двуцифрена.

Турците взеха леко предимство в началото и след десет минути игра водеха с 22:19. България излезе напред през втория период, но на почивката съперникът се оттегли при 41:33.

След почивката баскетболистите на Стойо Чолаков не спряха да оказват сериозна съпротива на състезаващия се в елита в тази възраст тим на домакините и преди решителната четвърт вече водеха с 64:62. Драмата продължи до последно, но Турция успя да измъкне успеха в края.

Петима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за България, като най-резултатни с по 16 бяха Александър Гавалюгов и Владислав Станев. Деян Колев има 13, с 12 е Теодор Трифонов, а 11 има Даниел Хинков.

Втората контрола на България с Турция е на 20 юли (събота), отново в Одрин.

Националният отбор на България за момчета до 16 години претърпя драматична загуба в контролите си от подготовката за Европейското първенство. В "Арена Ботевград" тимът на Янко Янков отстъпи на Румъния със 77:79.

Домакините поведоха с 8 точки още през първата част, но след силна серия в края й съперникът обърна за 22:21. Резултатността спадна през втория период, а почивката дойде при 41:36 в полза на Румъния.

След паузата играта продължи с леко предимство за гостите, които преди решителната четвърт водеха с 60:54. Разликата за кратко стана и 14 точки, но българите не се отказаха и в оставащите минути почти заличиха пасива си, без обаче да имат време за пълен обрат.

Мартин Попов отбеляза 15 точки, 14 има Ив Кастение, а 10 добави Борис Гидов, като всички баскетболисти в разширения състав записаха минути в мача.

България и Румъния ще премерят сили още веднъж на 20 юли (събота), отново в Ботевград.

Към 11:26 на 20.07.2024 Новините от днес