site.bta16-годишните баскетболни национали загубиха втората контрола срещу Израел

16-годишните баскетболни национали загубиха втората контрола срещу Израел
снимка БТА

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години  загуби втората си контрола срещу Израел. След победата преди ден, днес тимът отстъпи на своя съперник с 64:92. Двубоят отново се проведе в "Арена Ботевград".

За разлика от предишния мач, този път баскетболистите на Янко Янков бяха догонващи в резултата през цялото време. Те допуснаха серия от 15 безответни точки в края на първата четвърт, след която изоставаха с 13:30. Националите ни заиграха по-добре в нападение през втория период и на почивката намалиха за 37:50.

След паузата обаче Израел отново започна да трупа разлика и до края успя да спечели убедително.

Ив Кастение беше най-резултатен за България с 10 точки, по 9 добавиха Марк Воденичарски и Дарио Тодоров.

Към 22:20 на 24.07.2024 Новините от днес