site.btaБаскетболните национали до 16 години постигнаха победа срещу Румъния във втората контрола

снимка БТА архив

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години записа първа победа в контролите си от подготовката за Европейското първенство. Тимът надви Румъния с 93:88 в "Арена Ботевград", като по този начин взе реванш за загубата от този съперник ден по-рано.

Срещата беше много оспорвана с 13 смени на водачеството и 9 равенства, а победителят беше определен след продължение.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме. Баскетболистите на Янко Янков поведоха с 23:19 след десет минути игра, но на почивката гостите обърнаха за 43:41.

Силна игра след паузата изведе Румъния напред с 67:58 преди заключителната четвърт. Преднината на тима достигна и 16 точки в началото на последната част, но българите показаха характер и в оставащото време напълно заличиха пасива си, пращайки мача в продължение при 80:80, където и измъкнаха успеха.

Мартин Попов вкара 19 точки за България, 16 добави е Валентино Ковачев.

Следващите две контроли на тима са на 23 и 24 юли срещу Израел, отново в Ботевград.

Към 21:40 на 20.07.2024 Новините от днес