site.btaПредставителният тим по баскетбол за момчета до 16 години победи Израел в първата контрола

снимка: БТА архив

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години победи Израел в първата контрола помежду им в "Арена Ботевград". Тимът надви своя съперник с 67:56, след като водеше почти през цялото време.

Гостите започнаха по-добре в началните минути, но много бързо България взе инициативата и след първата четвърт беше напред с 22:18. Резултатността постепенно започна да спада след това, а почивката дойде при 40:32 в полза на нашите.

Темпото се запази и след паузата, като преди заключителната четвърт баскетболистите на Янко Янков водеха с 57:47. Силно начало на последната част за кратко ги откъсна напред и със 17 точки, като те нямаха проблем да спечелят убедително.

Марк Воденичарски реализира 17 точки за България, а с 15 се отличи Ив Кастение.

Двата отбора ще се изправят още веднъж утре (24 юли), отново в Ботевград.

Към 21:52 на 26.08.2024 Новините от днес