site.btaАлекс Де Минор се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън", Александър Зверев отпадна

снимка: AP Photo/Alberto Pezzali

Австралиецът Алекс Де Минор достигна за първи път в кариерата си четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 9 в схемата Де Минор елиминира французина Артур Фис с 6:2, 6:4, 4:6, 6:3 за близо три часа на корта.

Австралиецът контролираше играта през първите два сета срещу 20-годишния Фис, който обаче преодоля пасив от 2:4 и след четири поредни гейма спечели третия сет с 6:4.

Де Минор, наблюдаван от приятелката си Кейти Боултър (Великобритания), поведе с 4:1 в четвъртата част преди да затвпри срещата с втория си мачбол.

25-годишният австралиец, който ще играе срещу седемкратния шампион Новак Джокович (Сърбия) или Холгер Руне (Дания) на четвъртфиналите, изглежда изпитваше известен дискомфорт в края.

"Ще се оправя", каза Де Минор на корта, когато го попитаха дали е получил травма.

"Направих го по-труден мач, отколкото трябваше и съм щастлив, че продължавам напред", добави той.

Де Минор е достигал преди това два четвъртфинала на турнири от Големия шлем, като загуби от Доминик Тийм (Австрия) на Откритото първенство на САЩ през 2020-а и от Александър Зверев (Германия) на Откритото първенство на Франция тази година.

Олимпийският шампион и четвърти в схемата Зверев отпадна в четвъртия кръг, след като допусна обрат и беше победен от 13-ия поставен Тейлър Фриц (САЩ) с 4:6, 6:7(4), 6:4, 7:6(3), 6:3 за 3:29 часа.

Американецът достига четвъртфиналите на "Уимбълдън" за втори път, а в следващия кръг ще играе с италианеца Лоренцо Музети.

26-годишният тенисист, който е роден в Калифорния, изравни най-доброто представяне в кариерата си на турнир от Големия Шлем.

"Беше невероятно да направя това на Централния корт на "Уимбълдън", след като губех с два сета и пред тази публика", каза Фриц, който отстъпи пред 22-кратния шампион от Шлема Рафаел Надал на четвъртфиналите тук преди две години.

"Работата беше там, че имах чувството, че играя много добре, след като загубих първите два сета. Просто си мислех, че ще е гадно да играя толкова добре и просто да загубя в три поредни, така че нека взема третия. Просто вярвах в това", добави той.

Мачът, който се игра на затворен покрив на Централния корт, беше 35-и, който продължи пет сета в Лондон тази година, изравнявайки рекорда за най-много на всеки турнир от Шлема в Оупън ерата, която започна през 1968 година. Обратът на Фриц е 11-и от два сета пасив в това издание на "Уимбълдън", повече от всяка друга година.

Четвъртият поставен Зверев загуби от Карлос Алкарас на финала на "Ролан Гарос" миналия месец. Той също така претърпя поражение от Доминик Тийм (Австрия) в спора за титлата на Откритото първенство на САЩ през 2020-а.

Към 23:20 на 08.07.2024 Новините от днес