site.btaЕлена Рибакина и Елина Свитолина достигнаха до четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис

снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Бившата шампионка Елена Рибакина (Казахстан) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Номер 4 в схемата Рибакина продължи напред, след като 17-а поставена рускиня Анна Калинская се отказа при резултат 6:3, 3:0 след 53 минути заради контузия на дясната ръка.

Родената в Москва казахстанка, която е шампионка в Лондон от 2022 година, допусна пробив още в първия гейм на мача, но след това взе четири пъти подаването на съперничката си преди рускинята да откаже да продължи мача.

Калинская получи травма на дясната ръка пред погледа на нейния приятел и номер 1 в света Яник Синер, който наблюдаваше от трибуните на Централния корт.

"Всеки съперник е труден и знам, че винаги трябва да давам най-доброто от себе си. Това се опитвам да правя във всеки мач", каза Рибакина, която ще се изправи срещу 21-вата поставена Елина Свитолина на четвъртфиналите.

"Наистина се наслаждавам всеки път, когато изляза на корта и съм щастлива, че се справям добре. Надявам се, че мога да стигна до края", добави тя.

"Моят сервис ми помага много и особено когато покривът е затворен, няма вятър и е идеален за моята игра. Наистина съм щастлива от начина, по който изиграх последните два мача. Наслаждавах на времето си тук", каза още Рибакина.

Следващата й съперничка ще бъде номер 21 Елина Свитолина, която елиминира Синюй Ван (Китай) с 6:2, 6:1 за 55 минути. Украинката достига до четвъртфиналите на "Уимбълдън" за трети път в кариерата си. Тя е също полуфиналистка от миналия сезон.

Към 19:26 на 08.07.2024 Новините от днес