site.btaВодачът в световната ранглиста по тенис Яник Синер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания

снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Водачът в световната ранглиста при мъжете Яник Синер (Италия) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 1 Синер се справи в четвъртия кръг с 14-ия в схемата американец Бен Шелтън с 6:2 6:4, 7:6(9).

Двубоят, който се игра при затворен покрив заради дъждовното време в Лондон, което за пореден ден причини много проблеми на организаторите, продължи два часа и десет минути.

Италианският тенисист достига тази фаза на "Уимбълдън" за трета поредна година.

Именно Яник Синер ще бъде съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите на турнира от Големия шлем, ако българинът победи руснака Даниил Медведев по-късно тази вечер.

Синер нямаше проблеми в първите два сета, които спечели съответно с два и един пробива. В третата част обаче Бен Шелтън стартира страхотно и поведе с 3:0 и 4:1. Яник Синер изравни при 4:4, а при 5:6 отрази сетбол за американеца.

След 6:6 последва интригуващ тайбрек, в който 21-годишният Шелтън пропусна още три възможности да спечели сета, а Яник Синер оползотвори втория си мачбол и стигна до победата.

Към 22:14 на 07.07.2024 Новините от днес