site.btaФрансис Тиафо се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Атланта, Бен Шелтън отпадна

снимка: AP Photo/Alberto Pezzali

Третият поставен Франсис Тиафо се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Атланта (САЩ) от сериите АТП 250 с награден фонд 756 020 долара.

Представителят на домакините елиминира руснака Аслан Карацев във втория кръг с 6:4, 3:6, 6:3. Двубоят продължи два часа и седем минути.

Съперник на Тиафо в спора за достигане до полуфиналите ще бъде японецът Йошихито Нишиока, който се наложи над Макензи Макдоналд от САЩ с 6:3, 6:4.

Осмият поставен австралиец Макс Пърсел победи във втория кръг Давид Гофен от Белгия с 6:3, 6:3 ще играе срещу китаеца Цзюнчън Шан в следващия етап.

Шън поднесе изненадата на турнира до момента, елиминирайки водача в схемата Бен Шелтън (САЩ) със 7:6(6), 6:4 за час и 40 минути игра.

Четвъртият и петият в схемата, съответно Джордан Томпсън (Австралия) и Алехандро Давидович Фокина (Испания) ще се изправят един срещу друг на четвъртфиналите. Томпсън надделя над французина Харолд Майо с 6:2, 7:5, докато Давидович Фокина отстрани американеца Райли Опелка със 7:5, 7:5.

Последният четвъртфинал в Атланта ще противопостави Матия Белучи (Италия) и Артюр Риндеркнех (Франция).

Към 11:20 на 26.07.2024 Новините от днес