site.btaГригор Димитров се отказа заради контузия в мача си срещу Даниил Медведев от четвъртия кръг на "Уимбълдън"

снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров бе принуден да се откаже заради контузия в първия сет на мача си срещу руснака Даниил Медведев от четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Петият в схемата Медведев водеше с 5:3 след 35 минути игра в първата част на Корт №1, когато българският тенисист трябваше да приключи участието си.

Димитров, който за четвърти път в кариерата си достигна до четвъртия кръг на "Уимбълдън", се стремеше към второ класиране на четвъртфиналите след 2014 година.

Десетият поставен Григор Димитров започна отлично мача в Лондон, поведе след стабилен сервис гейм и още при втората си възможност осъществи пробив срещу Медведев за преднина от 2:0, която след това увеличи до 3:0.

Последва обаче серия от четири поредни гейма за руснака, който проби на два пъти българина и обърна до 4:3, но изглежда заради подхлъзване малко по-рано Димитров имаше физически проблеми и изпитваше болка.

При този резултат първата ракета на България ползва медицински таймаут и се насочи към съблекалните, за да получи помощ от физиотерапевт.

След петминутната пауза Даниил Медведев направи преднината си 5:3 след успешен сервис гейм на 0, а впоследствие едва след първото си изпълнение на начален удар в следващия гейм заради физическото си състояние Григор Димитров бе принуден да се откаже.

Двубоят между Димитров и Медведев бе 11-и в съперничеството им, като до момента българинът има три победи.

Руският тенисист ще се изправи срещу водача в световната ранглиста Яник Синер от Италия на четвъртфиналите на "Уимбълдън".

Към 23:21 на 07.07.2024 Новините от днес