site.btaАдриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис от сериите "Чалънджър" в Карлсруе

снимка: БТА архив

Българинът Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Карлсруе (Германия) с награден фонд 74 825 евро.

Андреев победи във втория си двубой участващия с "уайлд кард" представител на домакините Юстин Енгел с 4:6, 6:4, 6:0 за близо два часа на корта.

Българинът загуби първия сет, но във втората част направи два пробива, поведе с 5:2 и след 6:4 изравни резултата. В решителния трети сет Андреев доминираше изцяло, не загуби гейм и стигна до крайния успех.

В следващия кръг съперник на българина, който заработи 12 точки за световната ранглиста и 2070 евро, ще бъде победителя от мача между Клеман Табюр (Франция) и Жомбор Пирош (Унгария).

Към 21:20 на 04.07.2024 Новините от днес