site.btaАдриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис от сериите "Чалънджър" в Италия

снимка: БФТенис

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Триест (Италия) с награден фонд 120 950 евро.

Българинът победи представителя на домакините Самуел Руджери (Италия) с 6:2, 4:6, 6:4 за 2:51 час.

Андреев взе лесно първия сет, но във втория допусна пробив в последната част и Руджери изравни резултата. В решителния трети сет българинът взе подаването на съперника си в деветия гейм и при свой сервис затвори мача с третия си мачбол.

В спор за място на полуфиналите 23-годишният Андреев, който заработи 14 точки за световната ранглиста и 3340 евро, ще играе срещу Томас Бариос Вера (Чили). Двамата не са играели един срещу друг до момента.

Към 23:24 на 11.07.2024 Новините от днес