site.btaАдриан Андреев се класира на четвъртфиналите на турнира от сериите "Чаланджър" във Виченца

Снимка: БТА, архив

Адриан Андреев преодоля втория кръг на турнира по тенис във Виченца (Италия) с победа с 6:3, 6:3 срещу поставения под номер 6 аржентинец Дженаро Оливиери. Двубоят на българския национал продължи 90 минути.

Турнирът на клей от сериите "Чаланджър" във Виченца е с общ награден фонд от близо 75 хиляди евро. С класирането си на четвъртфиналите Андреев си гарантира 12 точки за ранглистата на АТП и 2 070 евро.

Вчера Андреев победи руския квалификант Алибек Качмазов със 7:6(10), 7:5.

Българският национал и аржентинският му съперник започнаха двубоя с по един пробив, но Андреев записа още два в седмия и деветия гейм, слагайки край на сета при 6:3. Резултатът се повтори във втория сет, в който българинът бе безгрешен на собствен сервис. Той записа единствения пробив в осмия гейм и го защити моментално на първи мачпойнт при 40:30.

Следващият съперник на Андреев е 220-ият в световната ранглиста Нерман Фатич. До момента българският национал не е срещал босненеца, който спечели във втория кръг с 6:2, 7:6(1) срещу мароканеца Азиз Дугаз.

Към 19:18 на 02.07.2024 Новините от днес