site.btaС хеттрик на Пауло Дибала Рома победи Торино в среща от Серия А

С хеттрик на Пауло Дибала Рома победи Торино в среща от Серия А
снимка: AP Photo/Gregorio Borgia

Аржентинският нападател Пауло Дибала отбеляза три гола за победата на Рома с 3:2 срещу гостуващия Торино в среща от 26-ия кръг на футболното първенство на Италия.

След успеха "вълците" запазват шестото си място в класирането с 44 точки, но са само на две зад петия Аталанта, който има мач по-малко. Торино е на десета позиция с 36 точки.

В деня, в който Крис Смолинг стартира за Рома за първи път от септември, Дибала вкара първия си хеттрик от октомври 2018 година, когато беше в Ювентус.

Дибала откри резултата в 42-ата минута от дузпа, но две по-късно Торино изравни чрез Дуван Сапата. Особено впечатляващо беше второто попадение на аржентинеца, който се разписа с прекрасен удар от далечна дистанция в 57-ата минута, с което домакините поведоха с 2:1. Дибала покачи на 3:1 след асистенция на резервата Ромелу Лукаку в 69-ата. Нападателят вече има 11 гола и 6 асистенции в Серия А. В 89-ата минута след автогол на резервата Дийн Хуйзен беше оформен крайния резултат 3:2 за "виолетовите".

Това е пета победа за Рома в изминалите шест кръга под ръководството на новия треньор Даниеле Де Роси.

По-късно днес Фиорентина е домакин на Лацио.